CS:GO posiada wiele zaawansowanych funkcji, których wielu graczy nie jest świadomych, nawet po latach grania w grę. Wiele z nich, takich jak ustawienia radaru lub modelu widoku, można włączyć za pomocą poleceń konsoli. Niestety, będziesz musiał wprowadzać te polecenia za każdym razem, gdy uruchomisz CSGO, co może być nieco irytujące.

Na szczęście istnieje sposób, aby te polecenia konsoli były wykonywane natychmiast po uruchomieniu CS:GO, bez konieczności ponownego wpisywania ich w konsoli gry. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zrobić własny config CS GO.

Co to jest plik autoexec?

Oprócz normalnych ustawień gry, które można znaleźć w menu gry, CS:GO posiada również szereg ukrytych opcji, które można włączyć za pomocą poleceń konsoli. Dzięki tej metodzie możesz zmodyfikować prawie każdy aspekt interfejsu użytkownika gry, a także stestować różne ustawienia połączenia, czułość myszy, wielkość czcionki, wielkość znaczników graczy czy wygląd interfejsu. Za pomocą poleceń konsoli można zmodyfikować niemal każdy aspekt gry, aby dopasować go do własnych upodobań. Wielu profesjonalistów ma swoje ulubione komendy, którymi modyfikują każdy szczegół, aby dopasować go do swoich upodobań i uzyskać najlepszą jakość rozgrywki.

Przydatne komendy mogą pozwolić ci zmodyfikować praktycznie każdy aspekt gry. Większość spersonalizowanych ustawień obejmuje takie rzeczy, jak ustawienia radaru, ustawienia celownika, limit FPS, połączenie, miejsce umieszczenia broni na ekranie i wiele, wiele innych elementów, które można zmienić. Normalnie komendy tego typu trzeba by wpisywać przy każdym uruchomieniu gry. Istnieje jednak sposób, aby ułatwić ten proces, po przez stworzenie pliku config, zwanego również autoexec.

Krótko mówiąc, pliki config są osobistymi plikami konfiguracyjnymi, które można modyfikować według własnych upodobań i które wykonują i automatycznie ładują wszystkie umieszczone w nich ustawienia zaraz po uruchomieniu gry. Plik autoexec jest przechowywany w folderze CS:GO w rozszerzeniu cfg i można go dowolnie modyfikować, wprowadzając wszystkie preferowane ustawienia, aby uzyskać idealne wrażenia z gry. Dzięki własnemu plikowi autoexec nigdy więcej nie będziesz musiał zawracać sobie głowy wpisywaniem komend w konsoli.

Czy mogę zostać zbanowany za używanie pliku autoexec?

Nie, korzystanie z pliku config czy autoexec, a także dowolnych ustawień w grze włączonych za pośrednictwem konsoli jest całkowicie bezpieczne i nie sprawi, że twoje konto otrzyma bana VAC. Aby zostać zbanowanym w CS:GO, musiałbyś zmodyfikować pliki gry, aby uzyskać nieuczciwą przewagę nad innymi graczami. Kiedy tworzysz plik autoexec, wszystko co robisz, to tworzenie dokumentu tekstowego w tym samym folderze co gra. Gdy tylko uruchomisz grę, jedyną rzeczą, która się zmienia, jest to, że niestandardowy plik autoexec po prostu wykona wszystkie polecenia konsoli, które i tak wpisałbyś sam. Poza lepszym doświadczeniem w grze, tak naprawdę nie uzyskujesz żadnej nieuczciwej przewagi z używania pliku autoexec.

Jak utworzyć plik autoexec?

Tworzenie własnego pliku config jest tak proste, modyfikuje się go jak dowolny plik tekstowy. Każdy, kto chce mieć własne ustawienia, może wypróbować tę metodę. Wystarczy wykonać te proste kroki:

 1. Otwórz klienta Steam
 2. Przejdź do biblioteki Steam
 3. Znajdź Counter Strike: Global Offensive, kliknij grę prawym przyciskiem myszy i wybierz „zarządzaj”, a następnie „przeglądaj pliki lokalne”.
 4. Powinno to otworzyć folder Counter Strike: Global Offensive na komputerze
 5. W eksploratorze plików znajdź folder cfg w katalogu csgo.
 6. Skopiuj i wklej bieżący plik .cfg, pamiętając o zmianie jego nazwy na autoexec.
 7. Otwórz nowy plik konfiguracyjny autoexec i wpisz wszystkie polecenia konsoli, które chcesz włączyć podczas uruchamiania gry.
 8. Zakończ plik konfiguracyjny autoexec poleceniem „host_writeconfig”.

Ostatnia komenda jest bardzo ważna, ponieważ niektórzy gracze zgłaszali błąd w CS:GO, który uniemożliwiał prawidłowe działanie ich plików konfiguracyjnych autoexec i zamiast ładować ustawienia osobiste, ich polecenia były natychmiast nadpisywane. Po zakończeniu upewnij się również, że plik konfiguracyjny autoexec ma rozszerzenie cfg.

Teraz, po utworzeniu i zapisaniu osobistego pliku autoexec, wszystko jest już prawie gotowe. W domyślnej konfiguracji nadal będziesz musiał wpisać dodatkowe polecenie konsoli, aby załadować plik CFG. Oczywiście nadal znacznie skraca to czas potrzebny na wpisanie wszystkich niestandardowych poleceń, ale nie po to wprowadziłeś wszystkie te modyfikacje w folderze konfiguracyjnym. Celem plików autoexec CSGO jest uruchomienie ich zaraz po uruchomieniu CSGO.

Na szczęście można to również łatwo zmodyfikować w opcjach uruchamiania plików gry. Aby automatycznie załadować plik autoexec CSGO podczas uruchamiania, wszystko co musisz zrobić, to:

 1. Otworzyć swoją bibliotekę Steam i znaleźć Counter Strike: Global Offensive
 2. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na grę i wybrać „Właściwości”.
 3. Kliknij „Ustaw opcje uruchamiania
 4. W wyskakującym okienku wpisz '+exec autoexec.cfg’ i kliknij OK.

I to wszystko, z plikiem autoexec w folderze gry i zmodyfikowanymi opcjami uruchamiania, powinieneś mieć teraz włączone wszystkie swoje ulubione polecenia zaraz po uruchomieniu gry.

Podsumowując

Pliki config są świetnym sposobem na dostosowanie gry do swoich indywidualnych potrzeb. Ta prosta metoda może zaoszczędzić wiele czasu i ułatwić eksperymentowanie z różnymi ustawieniami. Zapoznaj się z resztą naszego bloga, aby poznać najlepsze konfiguracje autoexec i najważniejsze polecenia konsoli, które należy uwzględnić w swoim pliku config.

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *