Wielu graczy zgodzi się, że skórki broni są jedną z najważniejszych części Counter Strike: Global Offensive. Gra ma całą ekonomię poświęconą temu aspektowi, a najdroższe skórki są warte tysiące dolarów.

Wielu graczy chciałoby uzyskać idealną skórkę dla swojej broni, a do wyboru jest wiele różnych skórek broni. Z tego powodu niektórzy gracze decydują się poświęcić dużo czasu na zdobycie tego jednego przedmiotu.

Istnieje wiele sposobów na zdobycie skórek do broni w CS:GO. Gracze mogą otwierać skrzynki z bronią, zdobywać losowe przedmioty z gry, a nawet handlować lub kupować skórki od innych graczy lub stron internetowych osób trzecich. Istnieje jednak jeszcze jeden sposób na zdobycie skórek broni w CS:GO – wymiana kontraktów. W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kontraktach trade-up i jak z nich skorzystać.

Czym są kontrakty kolekcji handlu bronią?

Kontrakty wymiany, znane również jako kontrakty na broń, są szybkim sposobem dla graczy na pozbycie się nieużywanych skórek i potencjalne przekształcenie ich w coś bardziej wartościowego. W niektórych przypadkach możesz również zdecydować się na zaryzykowanie niektórych z bardziej przydatnych skórek, aby uzyskać nowy przedmiot na następnym najwyższym poziomie.

Niezależnie od motywacji, aby ukończyć dowolną wymianę, musisz mieć 10 skórek o identycznej jakości. Skórki te zostaną spalone, a zamiast nich otrzymasz skórkę wyższej jakości. Jak widać, jest to ryzykowna metoda zdobywania skinów, z tego powodu kalkulatory wymian nie są zbyt popularne wśród społeczności CS:GO. Mimo to dobrze jest mieć taką opcję, jeśli na przykład twój ekwipunek Steam zapełnia się tanimi skórkami, których nie używasz. Możesz zamienić te zbędne przedmioty na wyższą klasę broni dzięki umowom wymiany.

Jak działają kontrakty kolekcji handlu bronią?

Chociaż podstawowa idea kontraktu wymiany jest bardzo prosta. Chociaż uzyskanie dokładnie takiej skórki broni, jaką chcesz, nie jest możliwe dzięki umowom wymiany, proces ten nie jest całkowicie losowy. Jeśli wiesz, co robisz, możesz wpłynąć na wynik procesu wymiany, aby na nim skorzystać.

Wynik kontraktu wymiany opiera się na dwóch wartościach liczbowych: średniej wartości float użytych skórek i klasy broni. Jeśli chcesz zacząć z powodzeniem korzystać z kontraktów trade up, musisz zrozumieć, jak działają oba te elementy.

Każda skórka w CS:GO może mieć inną klasę broni. W CS:GO istnieje 5 różnych klas broni:

 • Fabrycznie nowy
 • Lekko używany
 • Przetestowany w boju
 • Wysłużony
 • Zaprawiony w walkach

Klasy te odpowiadają poziomowi zużycia skóry. Im niższa klasa broni, tym bardziej zużyta i porysowana będzie skórka. Ogólnie rzecz biorąc, skórki o niższej klasie broni są mniej warte, ponieważ często brakuje im różnych szczegółów wizualnych z wersji dostępnych w wyższych klasach broni. Ponadto niektóre naprawdę rzadkie skórki nie są dostępne w niższych klasach broni, takich jak Zaprawiony w walkach lub Wysłużony.

Oprócz klasy broni, każda skórka ma odpowiadającą jej wartość float. Wartości zmienne to wartości liczbowe przypisane do każdej skórki. Wartość float może mieć bezpośredni wpływ na wygląd skórki broni. Dwie skórki o tej samej nazwie i klasie broni mogą wyglądać inaczej, w zależności od ich indywidualnych wartości float. Wartość float jest również przypisana do każdej klasy broni. Wartości te odpowiadają różnym klasom broni:

 • Fabrycznie nowa (0.00 – 0.07)
 • Lekko używany (0.07 – 0.15)
 • Przetestowany w boju (0,15 – 0,38)
 • Wysłużony (0,38 – 0,45)
 • Zaprawiony w walkach (0.45 – 1.00)

Kontrakt kolekcji handlu bronią wykorzystuje te dwie wartości do obliczenia wyniku skórki. Aby to zrobić, gra używa wzoru matematycznego:

Końcowy Float = Średni Float 10 skinów* (Maksymalny końcowy Float – Minimalny końcowy Float) + Najmniejszy możliwy Float value

Chociaż może się to wydawać skomplikowane, większość procesu jest zautomatyzowana, a gracze muszą jedynie wybrać skórki. Jeśli wiesz, jak działają kontrakty handlu bronią, powinieneś być w stanie uzyskać pożądany stan skórki broni z wymienianych skórek broni.

Jak obliczyć jakiego skina otrzymam?

Obliczenie każdego wyniku kontraktu jest możliwe, ale zajęłoby to dużo czasu, gdybyś chciał dowiedzieć się, jaką skórkę broni możesz zdobyć. Musiałbyś indywidualnie sprawdzać wartość float wszystkich skórek wejściowych i wykonywać własne obliczenia. Zamiast tego większość graczy CSGO korzysta z kalkulatora tradeup.

Kalkulatory tradeup wykonują całą pracę za Ciebie, pozwalając Ci łatwo sprawdzić wynik każdej potencjalnej umowy wymiany, którą chcesz rozpocząć. Aplikacje te ułatwiają i pozwalają szybko sprawdzić możliwe wyniki dla wielu różnych broni.

Korzystanie z kalkulatorów tradeup jest bardzo proste. Wystarczy wyszukać pistolety, których chcesz użyć w umowie trade-up, wybrać te, które będą przedmiotem wymiany i powinieneś zobaczyć potencjalny wynik wymiany. Niektóre z najlepszych stron internetowych z kalkulatorem tradeup obejmują:

 • csgofloat.com
 • tradeupspy.com
 • tradeup.ninja

Podsumowując

Kalkulator kontraktów CS GO może być niezwykle cennym narzędziem, jeśli planujesz wymienić nieco skinów. Zawsze powinieneś sprawdzić możliwe wyniki i ile pieniędzy możesz zarobić na kontrakcie. Korzystając z kalkulatora tradeup, zawsze możesz być pewien, że wyjdziesz na plus.

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *