Granaty dymne i mołotowy to jedne z najważniejszych elementów gry, zwłaszcza na wyższych rangach. Dobrze rozmieszczone granaty dymne lub perfekcyjnie rzucony flashbang mogą zrobić ogromną różnicę w meczu online.

Rzucenie granatu w połowie skoku sprawi, że będziesz rzucać dalej i pozwoli ci dotrzeć do miejsc, których normalnie nie mógłbyś dosięgnąć. Podczas gdy doskonalenie tej umiejętności z pewnością uczyni cię lepszym graczem, prawie wszyscy profesjonalni gracze używają bindowania jump throw. Oto jak korzystać z tej funkcji, aby poprawić swoją rozgrywkę CSGO.

Co to jest jumpthrow Bind?

CSGO pozwala graczom na tworzenie wielu różnych niestandardowych skrótów klawiszowych, z których każdy służy innemu celowi. Gracze mogą łączyć różne akcje i przypisywać im dowolny klawisz na klawiaturze, co pozwala na bardziej efektywne sterowanie grą.

W przypadku powiązania rzutu z wyskokiem, gracze tworzą powiązanie klawiszy, które pozwala im skakać i rzucać granatem w tym samym czasie. Choć może się to wydawać mało znaczące, w rzeczywistości znacznie usprawnia rzucanie granatami, ułatwiając opanowanie trudnych rzutów granatów dymnych lub mołotowa podczas skoku. Z jumpthrow bind nie musisz się już martwić o to wypuszczenia granatu w złym momencie.

Czy mogę zostać zbanowany za używanie binda na jumpthrow?

Nie, bind do jump throwa konfiguruje się za pomocą poleceń konsoli gry, nie modyfikujesz plików gry w żaden sposób, który mógłby cię zbanować. Gracze w wielu profesjonalnych turniejach używają bindów do rzutów z wyskoku, aby zapewnić sobie znaczną przewagę nad przeciwnikami. Używanie bindów w Counter Strike Global Offensive nie jest oszukiwaniem. Nie sprawi też, że w magiczny sposób staniesz się lepszym graczem CSGO, ale możliwość wykonywania wielu akcji za pomocą jednego naciśnięcia przycisku z pewnością pomoże ci awansować w rankingach CS GO.

Jak zbindować jumpthrow?

Podobnie jak wiele innych bindów w CSGO, jump throw bind jest zwykle ustawiany za pomocą komend konsoli. Jeśli jednak chcesz skorzystać z tej metody, będziesz musiał wpisywać komendy przy każdym uruchomieniu gry. Zamiast tego możesz użyć znacznie bardziej wydajnej metody – wprowadzić odpowiednie opcje uruchamiania pliku konfiguracyjnego autoexec.

Gdy masz plik autoexec w folderze CSGO, gra po prostu wykona polecenia zapisane w tym pliku przy każdym uruchomieniu. W ten sposób nie będziesz musiał pamiętać o wpisywaniu poleceń za każdym razem, gdy uruchamiasz grę.

Przejdź do pliku konfiguracyjnego autoexec w folderze instalacyjnym i dodaj następującą linię:

alias „+jumpthrow” „+jump;-attack;-attack2” alias „-jumpthrow” „-jump” bind „KEY” „+jumpthrow”

W miejscu „KEY” możesz wstawić własny przycisk, którego chcesz użyć. Większość profesjonalnych graczy decyduje się na bind alt dla rzutu z wyskoku, ale możesz spróbować i poeksperymentować z tym, co działa najlepiej dla ciebie.

Kiedy następnym razem uruchomisz Counter Strike Global Offensive, plik autoexec powinien automatycznie wykonać polecenia, które w nim umieściłeś.

Jak korzystać z binda na jumpthrow?

Krótkie wyjaśnienie zawartości pliku autoexec – polecenie tworzy bind, który sprawi, że twoja postać skoczy, jednocześnie zwalniając oba przyciski ataku (lewy i prawy przycisk myszy). Gdy masz przypisany jumpthrow bind, twoja postać zawsze puści przycisk ataku w tym samym czasie, dzięki czemu twoje rzuty granatami będą znacznie bardziej spójne i pozwolą ci łatwiej je wycelować.

Po prawidłowym skonfigurowaniu pliku autoexec powinieneś być w stanie wykonać rzut z wyskoku w trzech różnych zakresach:

  • Rzut z wyskoku na normalny zasięg – Przytrzymaj lewy przycisk myszy, kliknij bind.
  • Rzut z wyskoku na krótkim dystansie – Przytrzymaj prawy przycisk myszy, kliknij bind.
  • Rzut z wyskoku na średni zasięg – przytrzymaj oba przyciski myszy, kliknij bind.

Możesz przetestować różne rzuty z wyskoku w meczach treningowych i zobaczyć, jak działają różne zakresy. Spróbuj też poeksperymentować z różnymi możliwymi skrótami klawiszowymi. Dobrze jest mieć bind do rzutu z wyskoku gdzieś obok normalnego przycisku skoku, aby mieć pewność, że zawsze możesz go dosięgnąć, gdy potrzebujesz usprawnić swoje rzucanie granatów.

Podsumowując

Jumpthrow bind jest jednym z tych sekretów, które znają tylko bardziej doświadczeni gracze CSGO. Jest to również funkcja, która da ci niewielką przewagę nad innymi graczami. Jeśli chcesz poprawić swoje rzuty granatem i lepiej radzić sobie w meczach, spróbuj dodać jumpthrow bind do swojej gry już dziś.

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *